Arbetsgivargrupper

Publicerad 22 december 2014 Senast uppdaterad 15 juni 2016

Det lokala nätverket utgörs av regionens arbetsgivargrupper. I dessa träffas företagen på orten för att diskutera gemensamma frågor och utbyta erfarenheter.

Gävle/Gästrikland Västra
Kontaktperson Teknikföretagen: Lars Johansson

Hudiksvall
Ordförande
Ulrik Jonasson, Sjölins Smide AB
Movägen 29
824 92 Hudiksvall
Tfn 0665-24400
E-post ulrik@sjolins-smide.se

Kontaktperson Teknikföretagen: Lars-Olov Johansson

Jämtland/Härjedalen
Ordförande
Thomas Olsson, Åre Produktion AB
Skansvägen, Box 86
830 05 Järpen
Tel 0647-66 45 86
E-post olsson@areproduktion.se

Kontaktperson Teknikföretagen: Lars-Olov Johansson

Kalix
Kontaktperson Teknikföretagen:  Kent Berglund

Ljusdal
Ordförande
Christer Fransson, Mekanotjänst AB
Box 34
820 40 LJUSDAL
Tfn 0651-189 00
E-post christer.fransson@mekanotjanst.se
Kontaktperson Teknikföretagen: Lars Engnell

Luleå
Kontaktperson Teknikföretagen:  Kent Berglund 


Lycksele
Undergrupp till Södra Västerbottens arbetsgivargrupp
Samordnare
Elisabeth Nordström, Lycksele Plåtprodukter AB,
Sågvägen 17, 921 45 Lycksele 
Tfn 0950-14490 
E-post elisabeth@lppab.se

Kontaktperson Teknikföretagen:Jan-Eric Sandberg

Malmfälten
Ordförande
Mikael Pudas, Nybergs Mekaniska Verkstad AB,
Box 2034, 981 02 Kiruna
Tfn 076-677 76 92
E-post mikael.pudas@nybergsmek.se

Kontaktperson Teknikföretagen: Kent Berglund

Piteå
Kontaktperson Teknikföretagen: Kent Berglund

Skellefteå
Ordförande
Erik Fahlgren, Plastex i Skellefteå AB
Box 106
931 21  SKELLEFTEÅ
Tfn 0910-140 45
E-post erik.fahlgren@plastex.se
Kontaktperson Teknikföretagen: Kent Berglund

Sundsvall
Ordförande
Elisabeth Nordberg, Emhart Glass Sweden AB
Box 710
851 21 SUNDSVALL
Tfn 060-13 94 00
elisabeth.nordberg@emhartglass.com
Kontaktperson Teknikföretagen: Lars Engnell

Södra Hälsingland
Ordförande
Vakant
Kontaktperson Teknikföretagen: Lars Engnell

Södra Västerbotten
Ordförande
Per Lindqvist, JitMech AB
Forsvägen 2
915 32 Robertsfors
Tfn 070-674 75 08
per.lindqvist@jitmech.se

Sekreterare
Tord Johansson, Rototilt Group AB
Box 56
922 21  VINDELN
Tfn 0933-148 65

E-post tord.johansson@rototilt.com
Kontaktperson Teknikföretagen: Jan-Eric Sandberg

Ådalen
Ordförande
Malte Frisk, Logosol AB
Fiskaregatan 2
871 33 Härnösand
Tfn 0611-182 80
E-post Malte.frisk@logosol.se
Kontaktperson Teknikföretagen: Lars-Olov Johansson

Örnsköldsvik
Ordförande/Sekreterare
Anna Edblad, Örnsköldsviks IndustriGrupp AB
Box 830
891 18 ÖRNSKÖLDSVIK
Tfn 0660-786 90
E-post anna.edblad@oviksindustrigrupp.se

Kontaktperson Teknikföretagen: Lars-Olov Johansson